Dažymo įranga ir jų tipai trumpai

Namuose remontai yra populiarūs visus metus. Vieni mieliau juos renkasi atlikti šiltuoju metų laiku, kiti, dažniausiai norėdami sutaupyti, renkasi žiemą, nes daugelis darbininkų turi mažiau darbo ir gali imti mažesnį mokestį. Planuojant namuose daryti remontą yra galvojama apie baldų perstumdymą, naujų įsigijimą ar rekonstrukciją. Vieni nori erdves praplėsti, kiti jas sumažinti ir papildomai susikurti darbo ar vaikų kambarius. Tad planuojant įkurti keletą naujų metalinių detalių, perdažyti baldus ar namų dekoro elementus, būtina pagalvoti, kokia dažymo įranga bus naudojama.

Rinkoje siūloma tokia dažymo įranga:

  • Elektrinė;
  • Orinė;
  • Elektrostatiniai pistoletai;
  • Pulverizatoriai.

Elektriniai beoriai dažymo aparatai yra ilgaamžiai ir patikimi. Dar vienas didelis jų privalumas – labai mažas svoris. Šio tipo dažymo įranga gali kuo puikiausiai išpurkšti bet kokius dažus: beicą, laką, emalį, aliejaus, vandens, tirpiklių ar latekso pagrindo dažus. Juos paprasta naudoti, nes tam reikalinga tik 220 V elektros įvadas. O jį tikrai rasite ir pramonės objektuose, ir buityje, ir, žinoma, statybų aikštelėje. Šie aparatai mobilūs ir patogūs naudoti kiekvienam.

Orinė dažymo įranga remiasi suspausto oro sistemų veikimu. Šios priemonės pasižymi puikiomis dengimo savybėmis, gali palikti švelnius perėjimus purškimo pėdsako pakraščiuose. O Jūs galite laisvai rinktis purkštukus. Ši įranga labai gerai valosi, nes turi tefloninį padengimą.

Elektrostatiniai pistoletai – tai ypatinga naujovė rinkoje. Šių prietaisų dėka galite idealiai nudažyti smulkias detales, kurių dažymui yra naudojami brangūs dažai. Elektrostatinių pistoletų dėka ženkliai sumažinsite prarandamų dažų kiekį. Jų veikimo principas labai paprastas. Prie purkštuvo yra prijungiama dažų ir suspausto oro žarnos. Purkštuve esanti turbina yra išsukama praeinančio oro ir išpurškimo momentu dažai liečiasi su elektrodu. Taip dažams suteikiamas elektrostatinis krūvis, kurio pagalba traukiami dažai idealiai priglunda prie paviršių, todėl mažėja dažų praradimas.

Pulverizatoriai gali būti naudojami įvairiuose srityse. Jie tinkami pramoniniams dažymams, automoto sektoriaus objektams bei kasdieniniams darbams. Gali būti taikomi įvairūs dažai. Šie prietaisai leidžia taupyti dažus, paviršius padengti greitai ir labai lygiai.

Kad ir kurią dažymo įrangą pasirinksite, nepamirškite, kad prieš tai paviršius reikia paruošti. Tam yra taikomas smėliavimas. Juo vadinamas vienas efektyviausių paviršių apdirbimo būdų, kurio dėka yra pašiaušiamas paviršius, t.y. pašalinamos apnašos, viskas nuvaloma. Tad ar jau esate pasiruošę dažymo darbams savo namuose? Dabar – pats tinkamiausias metas atsinaujinti.