Dažymo įranga milteliniam dažymui

Dažymo įranga, skirta milteliniam dažymui, labai patogi. Galima rinktis dažymo aplikatorius, miltelinio dažymo krosnis, miltelinio dažymo paruošimo įrangą. Milteliniai dažai yra skirti ypač ilgalaikiam ir patikimam medžiagos paviršiaus apsaugojimui ir dekoravimui. Dažymo įranga milteliniu būdu yra puiki alternatyva skystam dažymui. Dengimo būdas ganėtinai skiriasi nuo tradicinio. Sausi milteliai užpurškiami ant dažomo ruošinio iš anksto įelektrinti. Tada ruošinys patenka į polimerizacijos krosnį, kur įkaista iki dažų lydymosi temperatūros. Čia dažai išsilieja ir sukietėja. Kai nudažytas ruošinys atvėsta, jį galima naudoti. Šiuo būdu gaunamas sluoksnis pasižymi ištvermingumu ir atsparumu.

Dėl puikaus sukibimo ir elastingumo dažant milteliniu metodu, dažai menkai eižėja netgi paviršiui deformuojantis, o paviršius patikimai apsaugomas nuo korozijos ir cheminio aplinkos poveikio. Polieteriniai milteliai papildomai saugo nuo ultravioletinio ir atmosferos poveikio.

Milteliniai dažai, užtikrina puikią išvaizdą ir ilgaamžiškumą, kokybę ir ekologiškumą gaminiui.

Milteliniai dažai puikiai tinka dažyti buities prietaisus, plieninius baldus, lentynas, sodo baldus, dviračius, automobilių detales ir kt. Dažymo įranga ir dažai  milteliniam dažymui parenkami pagal tai, kokioje aplinkoje ir kokiomis sąlygomis bus naudojamas jais nudažytas gaminys.

Milteliniai dažai tinka išorės konstrukcijoms ir jos detalėms padengti.  Pastatų išorės konstrukcijoms ir detalėms dažniausiai naudojami poliesterio dervų pagrindu pagaminti milteliniai dažai. Tokių konstrukcijų buvimo vieta lemia tai, kad gaminiai turi būti nudažyti atspariais atmosferos sąlygoms ir ultravioletiniams spinduliams dažais. Tokie milteliniai dažai lėčiau blunka ir lėčiau praranda blizgesį. Dažai yra elastingi ir minkštesni nei kitų mišinių dažai. Tai būtina dažų ypatybė, leidžianti nudažytus gaminius mechaniškai apdirbti po dažymo. Pavyzdžiui, nudažyti langų profiliai pjaustomi įvairiais ilgiais, juose išmušamos arba išfrezuojamos kiaurymės vandeniui nutekėti, rankenoms ir spynoms įstatyti.

Milteliniai dažai puikus variantas ir vidaus konstrukcijoms. Patalpose eksploatuojamiems gaminiams paprastai naudojami epoksidinių dervų arba poliesterio ir epoksidinių dervų mišinio dažai. Šie dažai yra kietesni nei skirtieji lauko konstrukcijoms, jie atsparesni trinčiai ir įvairiems buityje naudojamiems chemikalams. Šiais dažais dažomi santechnikos ir šildymo įrenginiai, namų baldai, buitinės technikos prietaisai.

Milteliniai dažai naudojami ir specialios paskirties gaminiams. Akrilo dervų pagrindu gaminami dažai – tai labai kieti ir atsparūs chemikalams milteliniai dažai. Jais dažomi mokyklų, biurų, baseinų ir sporto salių persirengimo patalpų baldai, rašymo lentos. Šie dažai naudojami pastatų apatinių aukštų fasadams, apsauginėms žaliuzėms dažyti – šios vietos dažnai būna išpaišomos ar kitaip išterliojamos. Dėl ypatingo dažų atsparumo chemikalams sugadinti gaminiai lengvai nuvalomi specialiais valikliais. Akrilo dervų dažai dažnai pristatomi kaip dažai, atsparūs grafiti piešiniams.

Dažomą gaminį apibūdina ne tik paviršiaus spalva. Naudojant dažus, papildytus specialiais komponentais, galima paviršiui suteikti įvairių efektų, įvairaus blizgumo, paviršius gali būti lygus arba struktūrinis.