Dažymo įranga, pagal paskirtį būna skirtinga

Dažymo įranga gali būti automatinė savaeigė arba rankinė. Dažymui skirti aparatai būna universalūs, todėl gali būti naudojami daugeliui dažymo darbų atlikimui. Dažymo įranga būna elektrinė, orinė, beorė, taip pat elektrostatiniai pistoletai ir pulverizatoriai. Taip pat dažymo įranga, skirtingai nuo jos paskirties, būna skirtinga. Lietuvos rinkoje egzistuoja tokie dažymui skirti aparatai, kaip elektriniai ir elektriniai kombinuoti su oru dažymo aparatai, benzininiai dažymo aparatai, benzininiai – hidrauliniai dažymo aparatai bei jau išpopuliarėjusi  miltelinio dažymo įranga  bei elektrostatinė dažymo įranga.

Elektriniai dažymo aparatai yra mobilūs, todėl labai patogu jais naudotis. Jais galima dažyti bet kokioje vietoje, kur yra priėjimas prie elektros. Elektriniai dažymo aparatai išpurškia bet kokius dažus: beicą, laką, emalį, aliejaus, vandens, tirpiklių ar latekso pagrindo dažus. Dėl savo paprastos konstrukcijos, aparatų techninis aptarnavimas nebrangus ir lengvai atliekamas netgi lauko sąlygomis.

Elektrostatinio dažymo principas yra tas, kad skysti dažai, susilietus su elektrodu, kuris įtaisytas kiekviename elektrostatinio purškimo pistolete, gauna aukštos įtampos krūvį ir po išpurškimo, dažų dalelės kryptingai juda link įžeminto dažomo gaminio. Dažų dispersija gaunama priklausomai nuo naudojamo dažymo būdo. Šio dažymo metodo privalumas yra aukštas efektyvumas, ant dažomo paviršiaus pernešama 70 – 98% dažų. Tai smarkiai sumažina sunaudojamų dažų kiekius. Elektrostatinio dažymo sistemą paprastai sudaro rezervuaras, dažų tiekimo siurblys, elektrostatinis modulis, purkštuvas ir atliekų surinkimo sistema. Milteliai iš rezervuaro patenka į purkštuvą, kur maišomi su oru ir įelektrinami. Keičiant oro ir miltelių kiekį bei tarpusavio santykį gaunamas reikiamas dažų srautas ir tankis. Keičiant įtampą tarp purkštuvo ir dažomo ruošinio reguliuojamas miltelių srauto greitis ir sluoksnio tolygumas.

Dažymo įranga, pasitelkus miltelinio dažymo technologiją, tai  kai milteliniai dažai specialia įranga įelektrinami ir užpurškiami ant metalo ar kitos medžiagos paviršiaus. Taip padengtas gaminys dedamas į krosnį, ir dažai išsilydo bei sukietėja. Kaitinat milteliais padengtą gaminį krosnyje, įkrautos miltelių dalelės laikosi ant įžeminto gaminio paviršiaus, kol išsilydo ir suformuoja tvirtą ir lygią dangą. Milteliniui dažymui naudojami milteliai sudaryti iš pigmento ir smulkiai sumaltos dervos dalelių mišinio.

Pulverizatoriai plačiai taikomi visose pramonės šakose. Jie užtikrina kokybę, pasižymi ilgaamžiškumu. Jų galima rasti nuo paprasčiausių, kasdieniniams darbams skirtų pulverizatorių iki pramoninių ar automobilių gamyboje naudojamų produktų. Paruošti darbui su įvairiomis medžiagomis : tirpiklių, vandens ar aliejų pagrindu. Jie taip pat gabūs dirbti su dvikomponentinėmis medžiagomis.

Benzininiai – hidrauliniai dažymo aparatai aparatų patikimi ir ilgaamžiai. Šią įrangą renkasi profesionalai ir dideles darbų apimtys turintys rangovai. Patikima hidraulinė pavara užtikriną lėtą stūmoklio eigą, prailgina įrenginio tarnavimo laiką pusantro  karto lyginant su įprastomis pompomis. Hidraulinės pavaros aparatams nereikia perdavimo dėžės, sankabos ir kitų besidėvinčių dalių, galima keisti benzininį variklį į elektrinį.