Galimybė skaityti knygas dar patogiau

Šiuolaikinis knygų skaitymas gali tapti dar patogesnis – jeigu jūs norite viename elektroniniame prietaise turėti daug knygų, kurios jums būtų pasiekiamos bet kada ir bet kur, tai tikrai įmanoma – jums tereikia įsigyti planšetinį kompiuterį arba elektroninę knygų skaityklę. Svarstote, kuris variantas yra geresnis? Čia pateiksime kelis vieno ir kito elektroninio prietaiso privalumus, kad galėtumėte tinkamai apsispręsti.

Elektroninės knygų skaityklės privalumai ir minusai

Elektroninė knygų skaityklė yra patraukli tuo, jog jos ekranas yra paremtas E-ink technologija. Elektroninis rašalas yra tikrai nemažas privalumas, kadangi jūsų akys mažiau pavargsta ir galite nusistatyti savo norimą apišvietimą naktį – tinkamai įvaldžius šį prietaisą, pamatysite, kad elektroninė knygų skaityklė puikiai tinka vakariniam, ilgam skaitymui.

Dar vienas privalumas – talpumas. Daugelis elektroninių knygų skaityklių yra labai talpios, ten galima sutalpinti ne vieną tūkstantį knygų ir net kelis specialius žodynus, kurie gerokai palengvins jūsų skaitymą – kai tik užtiksite nežinomą žodį, galėsite pasižiūrėti žodyne, ką jis reiškia. Šiuolaikinė elektroninė knygų skaityklė dažniausiai turi ir internetą, tad galite susikurti interaktyvų knygų skaitymą – kai tik norėsite plačiau sužinoti apie minimą vietovę, vardą arba žodį, turėsite galimybę atlikti greitą paiešką internete. Nėra abejonės, kad toks knygų skaitymas suteiks jums labai daug žinių.

Elektroninė knygų skaityklė yra puiki ir tuo, jog jos nereikia dažnai krauti – žinoma, priklauso nuo konkretaus skaityklės modelio, kiek jūs galėsite vakare perskaityti puslapių be jokio įkrovimo, tačiau kai kurios galingos elektroninės skaityklės leis jums perskaityti net iki 5000 puslapių!

Planšetinių kompiuterių pliusai ir minusai

Daugelis žmonių, pamėgusių arba norinčių išbandyti elektronines knygas, taip pat neretai renkasi planšetinius kompiuterius. Tai yra taip pat naudingas dalykas, kadangi kiekvienas žmogus turės galimybę įsidėti tokį pat didelį kiekį elektroninių knygų į savo planšetinį kompiuterį ir jį nešiotis visur, kur tik nori.

Deja, tačiau planšetinius kompiuterius reikia kur kas dažniau įkrauti, nei elektroninę knygų skaityklę. Visgi, tai turbūt atstoja faktas, kad planšetinis kompiuteris yra daugiafunkcinis – čia yra ir muzikos grotuvas, vaizdo grotuvas, taip pat galimybė žaisti ir aukštos vaizdo rezoliucijos žaidimus. Dėl šių papildomų funkcijų, planšetiniai kompiuteriai negali būti taip ilgai laikomi be pakrovimo, tačiau kokybiški kompiuteriai šiuo klausimu jūsų vis tiek nekankins – kas porą valandų įkrauti nereikės.

Kainos atžvilgiu, daugelis planšetinių kompiuterių yra brangesni, nei tos pačios įstrižainės elektroninė knygų skaityklė. Taigi, jeigu jums reikia prietaiso, kuris būtų skirtas tik skaitymui, tuomet geriau pirkti elektroninę knygų skaityklę, tačiau jeigu norite turėti daugiafunkcinį ir visur nešiojamą kompaktišką kompiuterį, kurs puikiai tiktų ir skaitymui, tuomet geriau pirkti planšetinį kompiuterį.