Į ką svarbu atsižvelgti renkantis laidojimo paslaugas?

šarvojimo salė

Mylimo žmogaus mirtis – vienas skaudžiausių įvykių gyvenime. Kaip bebūtų sunku, dar reikia pasirūpinti ir laidotuvėmis, bei kitais, su tuo susijusiais, reikalais. Šiais laikais galima džiaugtis tuo, kad už jus visą laidotuvių procesą gali sutvarkyti viena įmonė. Pradedant palaikų paėmimu ir baigiant – jų palaidojimu. Į procesą įtrauktos ne tik visos laidojimo paslaugos, bet ir šarvojimo salės pasirinkimas.

Daugelis žmonių, mirus artimam žmogui, jaučiasi liūdni ir sutrikę, todėl ne visada geba tinkamai priimti tam tikrus, su laidotuvėmis susijusius, sprendimus. Tokiais atvejais profesionalios laidojimo paslaugos gali tapti tikra paguoda bei ramsčiu ir taip be galo sunkiu ir jautriu laikotarpiu.

Pastebėta, kad žmonės labai dažnai pasirenka tą laidojimo bendrovę ar kapines, kurios yra arti jų namų arba tas, kurias jau spėjo išmėginti seniau ar jas parekomendavo pažįstami. Esminė klaida ta, kad apribojus savo laidojimo bendrovių paiešką iki minimumo ir žiūrint tik į patogumą, jums gali tekti sumokėti žymiai didesnę kainą už visas laidotuves. Niekam ne paslaptis, kad skirtingos šarvojimo salės gali taikyti visiškai kitokius paslaugų įkainius. Todėl pasidomėti plačiau ir neapsiriboti tik savo gyvenamuoju rajonu, kartais gali būti labai naudinga.

Jeigu pasitaiko proga nueiti į kuriuos nors laidojimo namus, nes mirė, pavyzdžiui, koks nors tolimas giminaitis ir ne jūs organizuojate laidotuves – galite pasiklausyti tos bendrovės, kokie jų taikomi įkainiai. Išnagrinėti rinką anksčiau laiko nėra blogai. Visi laidotuvių paslaugų tiekėjai pagal įstatymą privalo pateikti jums bendrą savo kainoraštį. Jeigu žengsite kelius žingsnius į priekį, ateityje tiesiog bus lengviau priimti pagrįstus ir apgalvotus laidotuvių organizavimo sprendimus. Atminkite, kad į standartinį kainoraštį paprastai nebūna įtraukiamos papildomos paslaugos šarvojimo salėje, kunigo vizitas ar karstas (urna).

Lygindami skirtingas kainas, būtinai atkreipkite dėmesį, kas tiksliai įeina į tas laidojimo paslaugas. Tai itin svarbu, nes ne visos laidojimo bendrovės siūlo platų paslaugų paketą. O renkantis visas paslaugas atskirai – teks atskirai ir mokėti, dėl ko galutiniame rezultate galite labai stipriai permokėti. Nepamirškite, kad kiekvienam piliečiui priklauso ir tam tikra laidojimo paslaugų kompensacija.