Katilai: apibendrintai, individualiai, praktiškai

Dabartinė Lietuvos rinka siūlo daugybę įvairių prekių. Katilai – ne išimtis., Iš tiesų jų galima rasti visokiausių. Dujiniai katilai, kondensaciniai katilai, kieto kuro katilai… Pavadinimai skambūs, tačiau ne iš piršto laužti, o nurodantys tikrovę. Visgi daugeliui jie nieko aiškaus nereiškia. Taigi vertėtų bent trumpai užsiminti apie kiekvieną iš jų, pro akis nepraleidžiant geriausių savybių.

Dujiniai katilai

Kaip galima suprasti, šių katilų esminis varomasis varikliukas – dujos. Iš tiesų dujiniai katilai gali pasigirti populiarumu. Jie yra ganėtinai komfortiški – neužima daug vietos, nereikalauja daug išskirtinio dėmesio. Kokios nuomonės apie kainą ir praktiškumą? Na, jei šie katilai tokiomis savybėmis nepasižymėtų, apie juos, ko gero, dabar nebūtų čia rašoma.

Kondensaciniai katilai

Kondensaciniai katilai – vienas iš pigiausių šildymo sprendimų. Šie katilai nereikalauja daug vietos, dažnai estetiškai bei negriozdiškai atrodo, netgi galima sakyti, jog dvelkia modernumu. Žiūrint iš piniginių ir kišenių pusės, iš pradžių, žinoma, reikia sumokėti tam tikrą sumą už pirkinį. Na, bet per kelerius metus šis „stebuklas“ atsiperka. Iš esmės kondensaciniai katilai namuose sukuria puikią atmosferą. Ką ir kalbėti apie praktišką ir, jei taip galima išsireikšti, subalansuotą šildymą.

Kieto kuro katilai

Šiuos šildymo varikliukus „užvedinėja“ kietasis kuras. Šis šildymo būdas taip pat palyginti gerai žinomas (bent jau girdėtas nemažai daliai būstų savininkų). Pasiūla džiugina – galima išsirinkti iš daugybės įvairių modelių. Trumpai tariant, kieto kuro katilai – puikus sprendimas, padedantis sukurti namų jaukumą.

Jei mintyse vyrauja idėja apie naują katilą, prieš perkant reikėtų pasikonsultuoti su savo srities specialistu. Šitokiu būdu sprendimas bus pats naudingiausias ir praktiškiausias. O pastarosios savybės itin svarbios, kai tema šildymo katilai.