Katilai – šildymo sistemos dalys, be kurių visas procesas net neįsivaizduojamas

Katilai – šildymo sistemos dalys, be kurių visas procesas net neįsivaizduojamas. Visgi viskas prasideda ne nuo degtuko įžiebimo. Tenka išsirinkti prietaisus, pasirūpinti, kad patyręs meistras juos sumontuotų. Pirkimas taip pat neatsiejamas nuo profesionalų patarimų. Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kai būtina nusipirkti minėtą šildymo įrenginį, tačiau katilai pasižymi itin dideliu asortimentu?

Pirmiausia dėmesį vertėtų atkreipti į galingumą. Kad skaičiavimai neapviltų, į pagalbą pasitelkiamas specialistas. Apskritai svarbu, kokį plotą teks apšildyti. Įtakos turi ir aukštis iki lubų. Beje, skirtingi katilai turi nevienodą galios reguliavimą. Štai kaip pagal šį veiksnį jie skirstomi:

  1. Vienos pakopos galios katilai
  2. Poros pakopų galios katilai
  3. Katilai su tolygiu galios reguliavimu.

Dar vienas reikšmingas kriterijus – montavimas. Įsigyti galima arba pastatomą, arba pakabinamą gaminį. Atsakymas tikriausiai priklauso nuo namuose turimos erdvės. Vienu atveju galbūt labiau tiktų pastatomas produktas, o kitu – priešingai. Ar šioje situacijoje taip pat geriausia pagalbos prašyti profesionalo? Tikrai taip.

Nereikėtų pamiršti ir degimo kameros. Jų būna atvirų ir uždarų. Katilai su pastarąja (uždara) kamera yra kiek sudėtingesni. Na, o katilai, kurių degimo kamera atvira, pasižymi vienu minusu – patalpose turi būti įrengta gera ventiliacija.

Kai dėmesio objektu tampa katilai, vienu iš kriterijų laikoma šilumokaičio medžiaga. Jei piniginė leidžia, verta pasirinkti plieninį. Galingam katilui tinka ketinis, o nedidelėms patalpoms – varinis.

Iš tiesų klausimas, kokį katilą pasirinkti yra rimtas ir atsakingas. Bet kuriuo atveju protingiausia kreiptis į specialistą – taip bus užtikrinamas aukščiausias rezultatas.