Nors rudenį kelionių tradiciškai mažiau, tačiau atvėsę orai dar ne priežastis užsidaryti namie. Tuo labiau, kad pigūs skrydžiai šiuo metų laiku vieni pigiausių – oro linijos, tarpuose tarp vasaros ir Kalėdinio piko siūlo itin patrauklias sąlygas.
Keletas patarimų kaip suplanuoti kelionę, kuri nesudraskys jūsų šeimos biudžeto.
1. Paieškas pradėkite kuo anksčiau. Patys pigiausi lėktuvų bilietai parduodami likus keliems mėnesiams iki reiso. Jų kiekis paprastai ribotas.
2. Jei tiksliai nežinote kada galėsite skristi, tikrinkite ne tik konkrečias datas, bet ir pasiūlymus „šalia“. Kartais diena anksčiau ar vėliau kainos būna kur kas palankesnės nei konkrečią Jūsų suplanuotą dieną
3. Kelionę planuokite viduryje savaitės. Paprastai tada bilietai šiek tiek pigesni nei penktadienį ar savaitgalį.
4. Venkite masinio atostogų laiko ir ilgųjų išeiginių. Paprastai tada skrydžiai patys brangiausi. Avialinijos taip pat turi ilgųjų savaitgalių kalendorių.
5. Jei norite sutaupyti, žvalgykitės į „nepatogius“ reisus – naktimis arba ankstyvą rytą.
6. Tikrinkite skrydžius su persėdimais, tačiau tarpai tarp reisų turi būti ne ilgesni, kaip 1-2 valandos. Kitaip iš kelionės bus daugiau kančios nei malonumo. Atminkite, kad tokie persėdimai kainuoja. Nors bilietai ir pigesni, tačiau keletą ar keliolika valandų trinantis oro uoste išlaidos bus gan didelės. Parduotuvės ir maistas ten toli gražu ne patys pigiausi.
7. Jei radote tinkamą variantą, datas būtinai patikrinkite keliuose tinklalapiuose. Kainos gali ženkliai skirtis.
8. Net jei radote įdomią akciją, patikrinkite ar joje skelbiama kaina galutinė ir mokant už bilietus iš jūsų nepaprašys papildomų mokesčių. Deja, bet vienas iš nemaloniausių mokesčių šiandien „Ryanair“ ir „Wizz air“ taikomi savotiški rankinio ir registruoto bagažo įkainiai.
9. jei norite sulaukti tikrai gero pasiūlymo, registruokite oro linijų ir bilietų prekybininkų naujienlaiškiui. Jie paprastai nepasikuklina ir 4-5 kartus per metus pasiūlo itin įdomias kainas.
10. Lėktuvo bilietus, viešbutį ir nuomojamą automobilį užsisakinėkite viename puslapyje. Paprastai taip būna pigiausiai, nes skrydžių bendrovių partneriai joms taiko geriausias sąlygas. Ta pati taisyklė liečia ir draudimą, jei jis reikalingas.
11.Mokėkite kreditine kortele. Jei nutiks kokie nemalonūs nutikimai ar reisas bus atšauktas, atgauti pinigus bus kur kas paprasčiau nei mokant debetine. Dauguma kreditinių kortelių papildomai suteikia ir draudimą.
12. Registruokitės ir naudokitės avialinijų lojalumo programomis. Kartais taip gausite didesnes nuolaidas nei mokėdami grynaisiais ir naktimis naršydami skrydžių paieškos tinklalapius.
Kaip matote, rasti patį patraukliausią kelionės pasiūlymą ne toks paprastas darbas. Galbūt dėl to dalis žmonių mieliau traukia į kelionių agentūras, moka pinigus ir žino, kad gaus viską, už ką sumokėjo. O jei negaus, rašys skundus Turizmo departamentui.
Šis kelias netinkamas tikriems pigesnių skrydžių mėgėjams. Juk bilietų paieška, kelionės planavimas tai ne tik darbas, bet ir gyvenimo būdas, kuris dažnai teikia tiek pat džiaugsmo, kiek ir Londono, Amsterdamo, Barselonos ar bet kurio kito miesto lankymas.