Prezervatyvų pirkimas prilyginamas narkotikams?

Mados, tendencijos, pasaulio realijos sukasi ratu, tad nenuostabu, jog grįžtame į Viduramžius, kada lytinis gyvenimas pradedamas gyventi labai ankstyvame asmens amžiuje. Apie galimas apsisaugojimo priemones kiekvienas jaunuolis užtektinai informacijos gauna mokykloje, kada prevencinėmis programomis stengiamasi nutolinti aktyvų lytinį gyvenimą. Visgi, net ir švietimo įstaigose dalinami prezervatyvai skatina mylėtis, bet bent jau apsisaugojimo priemonėmis. Kodėl jaunimas dažnai užsiiminėja seksu, o po žaidimų pastoja? Tikrai ne dėl to, jog trūktų informacijos. Nesuskaičiuojami jos kiekiai plaukioja internete. Net juokaujama, jog šiais laikais norėdami ką nors pikantiško apie seksą sužinoti suaugusieji, turi klausti savo atžalų. Taigi, didžioji problema tikrai ne informacijos trūkume, tačiau kur? Kažkur nuolat esanti skylė skatina jaunuolius nepasirūpinti saugiu seksu.

Seksas yra gėda?

Dažnai tėvai jaunuoliams aiškina, jog seksas nesusituokus yra gėda, todėl pastarieji tai įsisamoninę vengia aptarinėti su tėvais. Ši didelė klaida priveda prie apsisaugojimo priemonių trūkumo. Prezervatyvai prieinami visiems nepriklausomai nuo amžiaus. Kodėl jais nepasirūpinama? Nes gėda! Ir tai tikra tiesa. Atliktais duomenimis apklausus mokyklinio amžiaus jaunus žmones padarytos išvados stebina sveikatos specialistus: prezervatyvai siejami su kažkuo neteisėto, todėl drovėdamiesi jaunuoliai paprasčiausiai jų neperka. Didžioji dalis šias priemones nupirkti paprašo vyresniųjų, kita – mylisi be apsaugų. Galbūt netinkamas auklėjimas ir meilės išsireiškimo apibūdinimas sukelia jausmą, lyg perkant prezervatyvus pasijaustum įsigyjantis narkotines medžiagas.

Internetas, paslepiantis tapatybę

Kuomet tokia tiesa iškilo į paviršių, daugelis liko nustebinti. Tobulėjant technologijoms interneto pagalba galima įsigyti labai daug prekių ar paslaugų. Prezervatyvai internetu nuo šiol prieinami taip pat paprastai, lyg norėtumėte nusipirkti kosmetikos priemones ar naujus drabužius. Nors tokiu būdu prezervatyvai pardavinėjami dėl verslininkų siekio daugiau užsidirbti, tačiau pedagogai įžvelgia teigiamą pusę, vien dėl anonimiškumo kurį suteikia prekių įsigijimas internetu. Vieninteliai duomenys, kurie bus suteikti, tai pirkėjo vardas, pavardė ir adresas, tačiau ši informacija jokiu būdu niekur negali iškeliauti iš prekiautojų suvestinių. Paprastai atsiunčiama prekė būna supakuota taip, kad nesimatytų, kas viduje.

Pagalbos ranka

Prezervatyvai bei lubrikantai internetu patogiau ne tik dėl anonimiškumo, tačiau ir dėl pateikiamos informacijos jame. Įdomios ir reikalingos informacijos galite rasti ne tik apie konkrečią prekę, bet ir apie visos firmos produkciją apskritai. Paprastai tokio tipo puslapiuose galima rasti ne tik prekių, bet ir naudingos informacijos, pavyzdžiui, kaip teisingai išsirinkti prezervatyvo dydį. Šalia pateikiami paveikslėliai leis geriau įsivaizduoti, kaip prekė atrodys išėmus iš pakuotės.

Prezervatyvai viena iš populiariausių apsisaugojimo priemonių. Jos naudojimas sekso metu garantuoja ne tik neplanuoto nėštumo nebuvimą, tačiau ir specialūs patobulinimai padės pajusti didesnį malonumą.