Automobiliniai registratoriai ir Rusijoje, ir Lietuvoje

Nors automobiliniai registratoriai labiausiai paplitę Rusijoje, jų populiarėjimas pastebimas ir Lietuvoje. Tai lemia daugybė skirtingų priežasčių, kurių pagrindinė – galimybė įrodyti savo nekaltumą eismo įvykio metu. Tiesa, netgi yra galvojama, kad vaizdo registratoriai automobiliuose būtų privaloma saugumo priemonė, tačiau šis klausimas vis iškeliamas ir pamirštamas, nukeliamas ateičiai.

Registratoriai įprastai montuojami prie priekinio stiklo automobilio viduje (montavimas itin paprastas, galima per kelias sekundes įrenginį uždėti ir nuimti). Taip pat, kai kurie vaizdo registratoriai gali stebėti ir vaizdą salone, tačiau tai brangesnių įrenginių papildoma funkcija, kuri daugumai vairuotojų nėra būtina. Tai aktualiau įmonėms, kurių automobiliai naudojami daugybės skirtingų darbuotojų.

Tolimųjų reisų vairuotojai nepatyrusiems savo kolegoms ir visiems vairuotojams, kurie ruošiasi vykti į buvusias sovietų sąjungos valstybes rekomenduoja nedelsiant įsigyti vaizdo registratorių ir nepamiršti jo įjungti, kadangi užsieniečiai vykstantys savo automobiliais neretai tampa sukčių, tyčia sukeliančių eismo įvykius, aukomis, o registratoriai yra liudininkai numeris vienas kiekviename auto įvykyje, net ir stipriai korumpuotoje Rusijoje.

Nors Lietuvoje nėra paplitusios tyčinės avarijos, o ir policijos pareigūnai dirba gana gerai, tačiau ir mūsų krašte neišvengiama nesutarimų dėl eismo įvykio kaltės. Deja, ne kiekviena sankryža yra stebima ir ne visuomet atsiranda sąžiningų ir akylų liudininkų, tad registratoriai plinta ir pas mus, o žinia apie jų naudą sklinda iš lūpų į lūpas.

Rinkdamiesi vaizdo registratorių vairuotojai kreipia dėmesį į du pagrindinius dalykus – raišką ir kainą. Iš tiesų, raiška nėra vienintelis svarbus parametras, vertėtų atkreipti dėmesį ir tai, kaip įrenginys dirba tamsiu paros metu (tai ypač aktualu šiaurės Šalyse, kadangi žiemos gana ilgos ir tamsios), pasidomėti kaip saugomi įrašai bei atsižvelgti į matymo kampą, kuo jis didesnis, tuo daugiau vaizdo bus įrašoma ir pro akis nepraslys nei viena smulki detalė. Kaina, be abejo, taip pat gana svarbi, tačiau nereikliems vairuotojams puikiai tiks registratoriai už 100-150 litų, o išrankesni gali pakloti ir 500 ar net tūkstantį.