Elektroninės cigaretės alternatyva pasyviam rūkoriui?

Turbūt ne kartą vaikystėje teko valgomojo šiaudelio pagalba vaizduot rūkantįjį. Kai kuriems asmenims užaugus, toks žaidimas tapo opia problema, kadangi rūkymo priklausomybė kenkia tiek sveikatai, tiek piniginei. XXI amžiaus technologijos dovanojo rūkoriui šansą, kiek sumažinti rūkymo žalą. Tai – elektroninės cigaretės. Tačiau ar tikrai jos tokios nekenksmingos?

Rinkodarininkai teigia, jog elektroninę ir nikotininę cigaretes sieja tik panaši išvaizda ir jos vartojimo procesas. Gamintojai įrodinėja, jog tokio tipo cigaretė yra nekenksminga ir gali būti patogi alternatyva norinčiam mesti rūkyti. Tačiau, elektroninėse cigaretėse taip pat gali būti nikotino. Rūkantysis gali reguliuoti minėtosios sudėtį, kuri varijuoja nuo benikotininės iki dvigubai stipresnės nei įprasta cigaretė. Taip pat, iki šiol nėra ištirta ar šio tipo cigaretės turinys nekenkia žmogaus organizmui. Gamintojai garsiai tvirtina, jog šios cigaretės nesukelia vėžio, kadangi joje esantys komponentai neskatina šios ligos ląstelių dauginimosi. Tačiau nors ir pasirinksite rūkyti benikotininį dūmą, pastarosios vistiek formuos žalingą įprotį, kuris vis labiau populiarėja jaunimo tarpe. Dėl jo sudėtinių dalių nėra skelbiamas vartojimo amžiaus cenzas. E-cigaretės išradėjas teigia, jog jos rūkymas tarsi hobis, malonus laisvalaikio leidimas, kas neturėtų būti normuojama.

Elektroninės cigaretės kaina yra dar viena priežastis kuri skatina žmones likti prie tradicinio rūkymo būdo. Nuolatos keičiant jos turinį ir baterijas išleidžiama daugiau pinigų, nei tradiciniu rūkymo būdu. Įdomu tai, jog pastarąsias galima rūkyti viešose vietose, nes jos išleidžia palyginti mažą kiekį dūmų. Teigiama, jog e-cigaretės taip pat nekenkia aplinkiniams. Tiesa, kartais dėlto kyla nesusipratimų. Didžiojoje Britanijoje buvo iškviesta išminuotojų tarnyba patikrinti autobuso keleivio krepšio, kadangi šalia sėdintysis pastebėjo iš jos sklindančius baltus garus. Ištyrus paaiškėjo, jog tai tiesiog buvo elektroninė cigaretė. Ši naujovė nėra pripažįstama visose šalyse. Kanada, Meksika, Izraelis, Australija iki šiol nepripažįsta tokio tipo cigarečių, dėl nepatvirtinto saugos reikalavimo.

Jaunų žmonių tarpe šios cigaretės taip pat yra patrauklesnės nei tradicinės, nes galima pasirinkti įvairiausią dūmų skonį. Taigi griauname dar vieną mitą, jog tokio tipo cigaretės skonis – bjaurus. Tai turbūt lengviausiai įrodomas faktas, kadangi kiekvienas gali pasirinkti sau artimesnį mėlynių, braškių, vyšnių ar obuolių skonį. Tačiau kylą klausimas, ar tai neskatina dar didesnės priklausomybės?

Kad ir kokias tiesas įrodinėtų elektroninių cigarečių šalininkai, tačiau reikia suvokti, jog ir šios cigaretės skatina žalingą įprotį. Išvada viena: jei dar nerūkote, jokiu būdų nepradėkite! Turbūt dažnai girdite, jog mesti sunku, tačiau kaip visada jaučiatės išskirtinis ir manote, kad su tokia problema nesusidursite. Taigi galiu drąsiai sakyti, jog jei pradėsite – susidursite. O jeigu kelio atgal jau nebėra, tada pabandyti ir įvertinti šio tipo cigaretes atrodo visai įdomus variantas.