Kam reikalingi video registratoriai?

Automobilių savininkai karts nuo karto turi pasidomėti savo transporto priemonės saugumu. Kartais tenka įsigyti ar pasiremontuoti signalizaciją, kartais tiesiog akyliau stebėti savo automobilį, tačiau kelyje neretai įvyksta nemalonių incidentų, kuriuose savo nekaltumą įrodyti gana sudėtinga. Čia gelbsti šiuolaikinis automobilinis priedas – vaizdo registratorius.

Video registratoriai – tai tarsi lengvojo automobilio ar kitos transporto priemonės (priklausomai nuo modelio gali būti pritaikoma sunkvežimiams, motociklams ar net dviračiams) juodoji dėžė, filmuojanti tai, kas vyksta išorėje ar viduje. Europos Sąjungoje ir daugelyje kitų pasaulio šalių šio prietaiso pilnai užtenka įrodyti savo nekaltumui ar padedant nustatyti kaltininką auto įvykyje ar kitoje situacijoje.

Kuomet nuspręsite įsigyti registratorių Jums gali kilti nemažai klausimų. Vienas pagrindinių ir plačiausių – koks prietaisas Jums pats tinkamiausias bei į kokias funkcijas ar parametrus reikia atkreipti dėmesį. Paprasčiausiam naudojimui užtenka nebrangaus prietaiso, kuris atlieka pagrindinę funkciją – filmuoja kelią. Kuo platesnis matymo kampas, tuo daugiau kelio Jūs galėsite matyti, o tai reiškia, kad sumažės tikimybė, jog kaltininko veidas ar valstybiniai numeriai liks už kadro. Be to, svarbu ir prietaiso raiška. Video registratoriai gebantys filmuoti itin aukšta raiška yra brangesni, tačiau investuoti į tai tikrai naudinga – bus aiškiau matomos įvairios smulkmenos, kurios neretai yra labai svarbios.

Vaizdo registratorius automobilyje naudoja 12V elektros energiją, todėl prieš įsigyjant prietaisą reikėtų patikrinti ar Jums patogioje vietoje yra veikianti automobilinė elektros rozetė ir renkantis parduotuvėje pasitikslinti, ar Jums užteks laido ilgio. Tai ypač dažna problema tiems, kurie nori video registratorių tvirtinti lango viršuje. Jei jau paskubėjote, išeitis yra – galite papildomai įsigyti ilgintuvą.

Vis populiarėjantys video registratoriai Lietuvoje gali tapti ir lengvu ilgapirščių grobiu, todėl jei savo automobilį paliekate nuošalioje vietoje vertėtų apie tai pagalvoti ir prietaisą paslėpti, tai yra, nepalikti matomoje vietoje. Apie tai vertėtų pagalvoti dar prieš jį tvirtinant, tad nerekomenduojama naudoti klijų ir kitų priemonių, kurių neišeitų lengvai, greitai ir patogiai nuimti bei vėl uždėti.