Kelionė Aukštaitijos upėmis – mėgaukitės ramybe ir vaizdinga gamta

baidarėsKartais taip norisi bent trumpam pabėgti nuo miesto triukšmo ir pasimėgauti gamtos dovanojama ramybe. Kelionė Aukštaitijos upėmis, plaukiant patogioje baidarėje, suteikia šią galimybę. Pakvieskite draugus ar mylimus žmones keliauti kartu, išsinuomokite baidares ir leiskitės į vaizdingą žygį Lietuvos upėmis. Aukštaitija yra vienas gražiausių Lietuvos kraštų, nuo seno garsėjantis vaizdinga gamta, skaidriu upės vandeniu ir jaukia atmosfera.

 

Su kuo ir kur plauksite?

Jei nusprendėte leistis į kelionę baidarėmis, turite pagalvoti, su kuo ir kokia upe plauksite. Abu klausimai yra glaudžiai tarpusavyje susiję. Tai, su kuo plauksite, lems ir tai, kokį maršrutą rinksitės. Jei į kelionę kviesite ramesnio būdo draugus, vyresnius žmones ar mažus vaikus, greičiausiai, rinksitės kiek ramesnį, tiesesnį, sraunesnį maršrutą, kuris nereikalaus nei intensyvaus irklavimo, nei fizinių jėgų įveikiant kelyje esančias kliūtis. Jei plauksite su aktyviais, jaunais, fiziškai stipriais ir adrenaliną vertinančiais draugais, greičiausiai, rinksitės sudėtingesnį, daug ištvermės reikalaujantį plaukimą.

Jei nežinote, kurį maršrutą rinktis, pasikalbėkite su baidarių nuomotojais. Daugelis plaukimų, pvz., kelionės Lakajos upe, Kiauna ar Žeimena, derina abu aukščiau minėtuosius metodus ir leidžia pasimėgauti tiek ramiu plaukimu, kuomet baidarė yra nešama upės srovės, tiek pareikalauja intensyvių jėgų, siekiant įveikti kelyje pasitaikančius barjerus. Jei turite specifinių reikalavimų plaukimui, pvz., nenorite plaukti itin didelio atstumo, ar priešingai, norėtumėte leistis į 3–4 dienų kelionę, pasakykite tai baidarių nuomotojams, kurie, puikiai pažinodami upes, pasiūlys jums optimaliausius sprendimus.

 

Nuomokitės tik aukštos kokybės baidares!

Nepamirškite, kad plaukimas baidarėmis neatsiejamas nuo kokybiškų, tvirtų ir manevringų baidarių bei tinkamų irklų, kurie plaukimui suteikia daugiau lengvumo ir patogumo. Plaukdami su nekokybiškomis baidarėmis, sunkiais ar nepatogiais irklais, labai greitai pavargsite, todėl visa kelionė gali tapti erzinanti ir nemaloni. Kad to išvengtumėte, baidares užsisakykite tik iš patikimo, ne vienerius metus šioje srityje dirbančio baidarių nuomotojo, kuris nuolatos atnaujina baidares ir visų pirma rūpinasi savo keleivių patogumu. Primename, kad viso plaukimo metu, nepriklausomai nuo to, ar plaukiate sraunia upe, ar mėgaujatės ramiu ežero plaukimu, turite dėvėti gelbėjimosi liemenes, kurias jums suteiks baidarių nuomotojas.