Oro kondicionieriai – puiku ir žiemą, ir vasarą

Kondicionieriai dažniausiai mums asocijuojasi su karštomis vasaros dienomis ir beatodairišku noru atsivėsinti. Nenuostabu – driekiant karštai vasaros saulei šie įrenginiai miesto gyventojams atstoja atokesnių vietovių gyventojams atgaivą suteikiančius vandens telkinius. Kita vertus, oro kondicionieriai yra naudingi ne tik saulėtomis vasaromis, bet ir šalčiausiomis žiemos dienomis. Tačiau kokia gi yra ta nauda?

Nereikia net sakyti, kad tyras patalpų oras ypatingai veikia mūsų energiją, koncentraciją bei darbo našumą. Tačiau kaip užtikrinti patalpų oro tyrumą žiemą? Galima tai daryti klasikiniu būdų – atidaryti visus namų langus bei duris – tačiau tokiu atveju bus patiriami gana nemaži šilumos, o to pasekoje ir ekonominiai nuostoliai. Ką daryti? Siekiant išvengti minėtų praradimų, specialistai vis dažniau pataria vidaus patalpose įrengti ventiliatorius, kurie žiemą padės užtikrinti patalpų vėdinimą: ventiliatorius ištraukia orą, maišo, išvalo bei šildo jį, be to, dar ir taupo šilumą bei elektros energiją.

Pastaruoju metu vis labiau populiarėja ir kita ventiliatorių rūšis – oro kondicionieriai-konvektoriai. Šio tipo įrenginiai, priešingai nei klasikiniai oro kondicionieriai, gali patalpos orą ir šildyti ir vėsinti. Būtent dėl šios priežasties vis daugiau vartotojų siekia įsigyti būtent šiuos vėdinimo įrenginius, kurie padeda užtikrinti patogią, jaukią bei darbo našumą keliančią aplinką.

Galiausiai, žinoma, svarbu paminėti ir oro kondicionierių klasiką – patalpas vėsinančius kondicionierius. Tyrimai rodo, kad karštoje patalpoje darbuotojai patiria beveik 50% siekiantį darbo našumo kritimą. Siekiant pagerinti darbo rezultatus karštomis vasaros dienomis bei užtikrinti gyvenamųjų namų jaukumą bei kokybišką gyventojų poilsį, specialistai rekomenduoja tiek darbo, tiek namų erdvėse įrengti oro kondicionierius. Tokiu būdu bus užtikrintas namų jaukumas bei darbo aplinkos našumas.

Taigi, šiuolaikiniai oro kondicionieriai – tai ne tik patalpų vėsinimui skirti prietaisai. Siekdami užtikrinti jaukią, patogią bei malonią privačių būstų gyventojų bei ofiso darbuotojų, kasdienybę, kondicionierių kūrėjai rinkai pasiūlė labai skirtingų vartotojų poreikius patenkinančius produktus. Dėl šios priežasties kondicionierius nuo šiol laisvai galime naudoti ne tik vasarą, bet ir žiemą!