Dantų implantai

Daili šypsena – tai kiekvieno žmogaus pasitikėjimo savimi garantas. Laikui bėgant, dantys po truputį dula, genda, todėl reikia nuolat lankytis pas odontologus bei higienistus. Deja, dėl netinkamos priežiūros dažnai dantų atstatyti nebeįmanoma, tad tenka griebtis protezavimo ar implantavimo. Žmogui, neturinčiam dantų, sunku ne tik emociškai: jis negali tinkamai sukramtyti kieto maisto, tad nukenčia ir mityba, ir kiti organai, pavyzdžiui, skrandis. Čia taip pat svarbus ir estetinis faktorius – žmogus, neturintis vieno ar kelių dantų, junta diskomfortą, nepasitiki savimi ir vengia bendrauti, o tuo labiau juoktis. Taigi padėti gali dantų implantai – tai šiuolaikinių odontologų itin dažniausiai taikomas dantų protezavimo metodas.

Dantų implantai

Dažnai žmonės domisi, ar implantavimo procedūra neskausminga. Atsakymas – tikrai ne. Pirmiausia, atliekamas nuskausminimas, antra, kadangi dantų implantai įsukami į žandikaulio kaulą, kuris yra nejautrus, tai vienintelis neigiamas pojūtis gali būti juntamas nežymus vibravimas. Taip pat pacientai teiraujasi, ar procedūra bus sėkminga. Pasak specialistų, daugiau nei 95 proc. operacijų yra sėkmingos ir dantų implantai prigyja. Keliems procentams žmonių reikalinga pakartotinė procedūra, tačiau nereikėtų baimintis, kad pinigai bus išmesti veltui. Jei dantų implantai neprigytų, specialistai arba grąžina pinigus, arba kartoja procedūrą. Dėl savaime suprantamų priežasčių antrasis variantas pasirenkamas dažniau.

Labai svarbus faktorius – ir implantų kaina. Priklausomai nuo odontologijos klinikos ir ten dirbančių specialistų, galų gale – ir miesto, kaina gali skirtis nuo kelių šimtų iki net tūkstančio litų. Specialistai rekomenduoja nesižavėti pigiomis paslaugomis ir akcijomis. Dažniausiai akcijas rengia nepatyrę meistrai, norintys įgauti daugiau patirties, ką tik apmokyti įstatyti implantuos ir taip toliau. Žinoma, ir aukšta implantų kaina negarantuoja idealios atliekamų paslaugų kokybės. Taigi specialistus reikia rinktis atsargiai: geriau sumokėti keliais šimtais litų daugiau, nei kad paskui nusivilti nekokybiškai atlikta paslauga. Beje, pirminės konsultacijos telefonu metu gali būti pasakoma viena implantų kaina, o atvykus į konsultaciją – jau kita. Taip yra todėl, kad specialistas, nematydamas jūsų dantų būklės, atvejo sudėtingumo ir kitų dalykų iš karto pasakyti, kiek kainuos implantavimo procedūra, tikrai negali.

Pats dantų implanto mechanizmas, kitaip dar vadinamasis sraigtelis kainuoja apie 400-500 Lt. Tačiau nereikėtų įsivaizduoti, kad implantų kaina prasideda ir baigiasi ties pačiu implanto mechanizmu ir vėliau įstatomu protezu. Didesniąją kainos dalį gali sudaryti vainikėlio uždėjimas ant implanto, arba protezavimas ant įdėtojo implanto. Prireiks ne tik vainikėlio, bet ir kokybiškos atramos. Taigi šiuo atveju geriausias būdas – pasikliauti specialistų konsultacijomis ir patarimais. Odontologai teigia, kad pigias medžiagas jau ėmė gaminti ir kinai, tačiau žavėtis šiomis pigiomis medžiagomis tikrai nevertėtų. Juk implantų kaina atsispindės mūsų šypsenoje, sveikatoje, geroje nuotaikoje ir daugelyje kitų veiksnių, o patys dantų implantai tarnaus ne vienerius metus.