Kodėl paskolos internetu nesuteikiamos kai kuriems žmonėms?

paskolosNors reklama gan plačiai komunikuoja, kad paskolos internetu yra lengvas būdas pasiskolinti, tačiau yra nemaža grupė žmonių, kuriems iš tiesų kreditas internetu nebūtų suteiktas, nes jie neatitinka reikalavimų. Daugumą jų nustato Lietuvos bankas ir kitos institucijos, o ne patys kreditų teikėjai. Visgi tie reikalavimai sugalvoti ir naudojami tam, kad paskolos internetu iš tiesų būtų suteikiamos žmonėms, kurie skolinasi atsakingai ir turi geras galimybes pasiimtas paskolas grąžinti.

Paskolos oficialiai neteikiamos:

  • Bedarbiams;
  • Pensininkams;
  • Nepilnamečiams;
  • Žmonėms su prasiskolinimais ir bloga mokumo istorija.

Kodėl pagal kai kuriuos reikalavimus žmonės negauna paskolų?

Dirba nelegaliai, slepia mokesčius

Kadangi paskola internetu neteikiama bedarbiams, tenka įrodyti, kad esi ne bedarbis. Tam tinka tik vienas būdas – oficialių pajamų turėjimas. Taip žiūrima ir tada, kai suteikiamos internetines paskolos, ir kai būsto paskola suteikiama banke. Neįrodysite niekam, kad dirbate ir gerai uždirbate, jei kasryt grybaujate ir tempiate grybus į grybų supirkimo punktą, kur jums duoda po kelias dešimtis eurų… Arba, jeigu dirbate nelegaliai, pusiau legaliai, iš dalies slėpdami mokesčius ir pan. Tad jeigu dirbate ir uždirbate neblogai, dar viena priežastis neslėpti mokesčių būtų ir ta, kad galėtumėte vėliau gauti paskolas.

Mokumo istoriją sugadino pradelsę už kažką sumokėti

Kartais paskolos kreditai nesuteikiami žmogui, kuris gerai uždirba, neturi jokių skolų, ir labai labai nustemba, jog turi blogą mokumo istoriją. Kaip taip įmanoma? Stebisi tuomet žmogus. Pasirodo, mokumo (kredito) istorija gali būti labai sugadinta net ir tada, kai neturėjote anksčiau jokios pradelstos sumokėti paskolos kreditai internetu, o tiesiog pamiršote kokį kartą sumokėti už šiukšlių išvežimą, laiku apmokėti telefoną sąskaitą ir pan… Taigi, labai svarbu saugoti savo kredito istoriją visuomet net ir tokiais mažais, bet atsakingais žingsneliais.

Turi nemažai pirkinių išsimokėtinai

Kartais paskola internetu be uzstato nesuteikiama žmonėms, kurie yra prisipirkę pirkinių lizingu. Nors mes to nelaikome paskola, taip atrodo tik iki to momento, kol nesusiduriame su realiu skolinimu… Tačiau, kai imama skaičiuoti mūsų mokumas, paaiškėja, kad visi lizingu pirkti pirkiniai, net ir koks nors modemas internetui, ar išsimokėtinai prie ryšio plano paimtas telefonas, jau yra traktuojama kaip nedidelė paskola. Taigi, paaiškėja, jog pirkių išsimokėtinai gausa gali sutrukdyti vėliau gauti paskolą.

Neužteks pinigų pragyvenimui, išlaiko visą šeimą

Kartais atrodo, jau neaišku, kur skolintis paskolas – niekas nenori suteikti. O priežastis ta pati: per mažos pajamos, per daug asmenų reikia šeimoje su tomis pajamomis išlaikyti…  Taigi, nors galbūt asmuo uždirba 1000 eurų per mėnesį, neturi įsiskolinimų, pradelstų mokėjimų kredito istorijoje taip pat, pajamos oficialios, amžiaus ribos irgi tinkamos, tačiau galbūt paskola nebus suteikiama atsižvelgiant į, tarkime, tai, kad šeimoje dar yra trys vaikai ir nedirbanti žmona. Tuomet tūkstantis eurų dalijamas į penkias dalis ir lieka viso tik po 200 eurų. O tai yra labai nedaug, ir su tokiomis pajamomis skolintis negalima, nes nebus kaip pragyventi ir paskolų grąžinti.

Taigi, skolintojai skatina atsakingą skolinimąsi. Dėl to yra ši sistema su reikalavimais. Kaip ir visos sistemose, pasitaiko ir sistemos klaidų – atvejų, kuriems kriterijai netinka, tačiau tenka veikti pagal sistemą, nes kito pasirinkimo nėra. Visgi, labiau apsimoka turėti tokią sistemą, nei neturėti jokios ir skolintis pinigus be garantijų visiems.